Babie Lato
Lookbook

Perebory & Haft

Babie Lato nadchodzi… Powiew delikatnego wiatru, słomkowy kapelusz, zapach kołyszących się traw, bose stopy zmoczone poranną rosą. Powtarzając za Kochanowskim: Wsi spokojna, wsi wesoła! Który głos twej chwale zdoła?” Tą kolekcją kierujemy ukłon w stronę naszych przodkiń – Słowianek, z którymi tworzymy naczynia połączone. Symbolem tej więzi jest perebor – tkany na krosnach autorski ornament – będący spoiwem pokoleń.

How I to marka powstała z miłości do wsi i polskiej tradycji ludowej.  Szyjemy odzież inspirowaną polskim rękodziełem podanym w nowoczesnej formie. Tworzymy zaledwie kilka sztuk danego fasonu zdobionego oryginalnym niepowtarzalnym wzorem, dzięki czemu nasze ubrania są unikatowe.

Wspieramy polskie firmy, dlatego korzystamy z ich usług w zakresie zaopatrzenia w materiały i nici. Szyjemy wyłącznie w Polsce. Jesteśmy zwolennikami ekologicznych rozwiązań, dlatego nasze sukienki wykonane są ze stuprocentowo naturalnych tkanin, dzięki którym ciało czuje się jak w drugiej skórze. Wybieramy tkaniny najwyższej jakości. Dołożyliśmy wszelkich starań, by nasze ubrania szyte były dokładnie z eleganckim wykończeniem. Zero waste nie jest nam obce, dlatego skrawki pozostałych w trakcie szycia materiałów wykorzystujemy do produkcji stylowych woreczków.