Zadushki
Lookbook

Perebory & Haft

Kolekcja Zadushki owiana jest atmosferą mistyki nawiązującą do listopadowych Dziadów. Prasłowianie wierzyli, że w Dzień Zaduszny duchy zmarłych wychodzą w procesji z cmentarza i odwiedzają domostwa. Dlatego ważnym elementem były ognie zaduszkowe, które zapalano na rozstajnych drogach służąc duszom za drogowskazy. Tajemnica listopadowych dni była inspiracją do powstania kolekcji Zadushki, gdzie ornamenty ozdobne ubrań ukryte są w zapięciach i kontrafałdach. Niewidoczne na pierwszy rzut oka odsłaniają swe piękno podczas ruchu. Impulsem do stworzenia wizualnego aspektu kolekcji stał się dramat „Dziady” Mickiewicza oraz film produkcji estońskiej „Listopad” wyreżyserowany przez Rainera Sarneta.

 

How I to marka powstała z miłości do wsi i polskiej tradycji ludowej.  Szyjemy odzież inspirowaną polskim rękodziełem podanym w nowoczesnej formie. Tworzymy zaledwie kilka sztuk danego fasonu zdobionego oryginalnym niepowtarzalnym wzorem, dzięki czemu nasze ubrania są unikatowe.

Wspieramy polskie firmy, dlatego korzystamy z ich usług w zakresie zaopatrzenia w materiały i nici. Szyjemy wyłącznie w Polsce. Jesteśmy zwolennikami ekologicznych rozwiązań, dlatego nasze sukienki wykonane są ze stuprocentowo naturalnych tkanin, dzięki którym ciało czuje się jak w drugiej skórze. Wybieramy tkaniny najwyższej jakości. Dołożyliśmy wszelkich starań, by nasze ubrania szyte były dokładnie z eleganckim wykończeniem. Zero waste nie jest nam obce, dlatego skrawki pozostałych w trakcie szycia materiałów wykorzystujemy do produkcji stylowych woreczków.