Pasiaki
Lookbook

Krajka & Tkanina

Kolekcja Pasiaki inspirowana jest ludową spódnicą nadbużańską, która tkana była w pionowe różnokolorowe wąskie i szerokie powtarzające się rytmicznie pasy. Spódnica nadbużańska była elementem kobiecego podlaskiego stroju odmiany nadbużańskiej występującego na terenach ciągnących się wąskim pasem nad Bugiem.

Szmizjerki How I szyte z pasiastych lnianych tkanin przepasane są lnianą krajką wykonaną techniką tkacką charakterystyczną dla tkaniny wielonicielnicowej. To ukłon w stronę tradycji podanej w nowej, subtelnej i swobodnej formie.

Rozważna czy Romantyczna? Którą z nich wybierzesz?

How I to marka powstała z miłości do wsi i polskiej tradycji ludowej.  Szyjemy odzież inspirowaną polskim rękodziełem podanym w nowoczesnej formie. Tworzymy zaledwie kilka sztuk danego fasonu zdobionego oryginalnym niepowtarzalnym wzorem, dzięki czemu nasze ubrania są unikatowe.

Wspieramy polskie firmy, dlatego korzystamy z ich usług w zakresie zaopatrzenia w materiały i nici. Szyjemy wyłącznie w Polsce. Jesteśmy zwolennikami ekologicznych rozwiązań, dlatego nasze sukienki wykonane są ze stuprocentowo naturalnych tkanin, dzięki którym ciało czuje się jak w drugiej skórze. Wybieramy tkaniny najwyższej jakości. Dołożyliśmy wszelkich starań, by nasze ubrania szyte były dokładnie z eleganckim wykończeniem. Zero waste nie jest nam obce, dlatego skrawki pozostałych w trakcie szycia materiałów wykorzystujemy do produkcji stylowych woreczków.